Online Terapi Ücreti 2022

Merhaba, bu pandemi döneminde yaygınlığı artan bir terapi türü olan online terapi yüz yüze yapılan terapi ücretlerine yakındır. Hatta bazı uzmanlar aynı ücreti almaktadır. Yani normalde yüz yüze yapılan seanslarda uzmanın ne kadar ücret alıyorsa online olarak yaptığı terapide de aynı ücreti alan uzmanlar mevcuttur.

Bununla birlikte online terapilerde indirim uygulayan uzmanlarda söz konusudur. Bu indirimin nedeni ofis giderlerinin daha az olmasıdır.

internette yapılacak bir araştırmada online seans ücretlerinin 100 Tl den başladığı görülebilmektedir. Bu ücret genelde mesleğe yeni başlayan kişilerin belirledikleri ücret olduğu fark edilecektir.

Ancak unutmamak gerekir ki kişinin uzmanlığı iyi ise bu ücrete seans yapması mümkün değildir.

Bu arada uzmanın Psikiyatrist, Psikolog, Psikolojik Danışman olması da ücreti değiştirecektir. Psikiyatrist seans ücreti şehirden şehire değişmekle birlikte genelde 400-700 TL arasında olduğu, Psikolog-Psikolojik Danışman seans ücretinin ise 300-500 TL arasında olduğu unutulmamalıdır. Online terapi de ise bu ücrette 50-100 TL arasında indirim yapılabilmektedir.

Ülkemizdeki özel sağlık sigortaları terapi ücretlerini maalesef çoğunlukla karşılamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir