Online Terapi-Online Psikolojik Danışmanlık

Online Terapi

Online Psikolog

Online Psikoterapist

Online Psikolojik Danışmanlık

Online Terapi, yıllardır uygulanmakla birlikte pandemi süreci ile birlikte daha da yaygınlaşmaktadır. Günümüz koşulları göz önünde bulundurulduğunda önem ve yaygınlığının gittikçe artacak terapilerden birisidir. Anksiyete, Panik Atak gibi kaygı bozukluklarının tedavisinde olduğu gibi ilişki ilişki sorunlarında da online terapi uygulanabilmektedir. .

Online Terapi Nedir?

Online terapi, terapi hizmeti için ofise gidemediğiniz durumlarda terapi seansınızın online olarak yapılmasıdır. Dünyanın neresinde olursanız olun terapi hizmetine ulaşabilmenizdir. Yeni bir hizmet olmasına rağmen hızla gelişen bir terapi alanıdır.

İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde ve istediğiniz şehirden terapiye ulaşma kolaylığı sağlayan bir sistemdir. Psikiyatrist, Psikolog, Psikolojik Danışman gibi farklı uzmanlardan online olarak terapi hizmeti almak mümkündür.

Online Terapi Nasıl Yapılır?

Yüz yüze terapilerdeki sisteme benzer bir sistem söz konusudur. Ön görüşme sonrasında randevu tarihi belirlenip, tercih ettiğiniz yöntemle (telefonla veya görüntülü vb) görüşme yapılır.

Yüz yüze terapilerde terapist sessizliği ve gizliliği sağlarken, online terapide danışanın da sorumlulukları vardır: Kendi açısından çevresinde kimsenin olmaması, konuşmasının çevrede duyulmayacak şekilde bir ortam hazırlaması, seansa kısa bir süre kala gerekli donanımlarını hazır tutması gibi.

Neden Online Terapi?

İstediğiniz yerden, istediğiniz saatte terapi alabilirsiniz.

 Bir uzmanla konuşmaya ihtiyaç duyduğunuzda, daha kısa sürede görüşmeye başlayabilirsiniz.

Online terapi ücreti genelde yüz yüze terapiden daha hesaplıdır. Bu yüzden daha ulaşılabilir fiyatlara danışmanlık alabilirsiniz.

Online Terapi Kimler İçin Uygundur?

  • Zaman kısıtlaması olanlar
  • Evden veya işten ayrılamayanlar
  • Fiziksel kısıtlamaları olanlar
  • Uzakta yaşayan, farklı bir şehirdeki uzmandan destek almak isteyen veya yurt dışında yaşayan ve kendi dilinde terapi almak isteyenler için uygun bir terapi yöntemidir.

Online terapi için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı olan bir cihazdır.

Online terapiye almak için bize mail atabilir veya telefonla bağlantı kurabilirsiniz.

Meral ÖZTÜRK GÜNEL

Uzman Psikolojik Danışman

Ergen, Birey ve Çift Terapisti

Telefon: 0533 216 72 68 – 0322 458 38 33

Mail: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir