ONLİNE TERAPİ

Online Terapi, yıllardır uygulanmakla birlikte pandemi süreci ile birlikte daha da yaygınlaşmaktadır. Günümüz koşulları göz önünde bulundurulduğunda önem ve yaygınlığının gittikçe artacak terapilerden birisidir. Anksiyete, Panik Atak gibi kaygı bozukluklarının tedavisinde olduğu gibi ilişki ilişki sorunlarında da online terapi uygulanabilmektedir. .

Online Terapi Nedir?

Online terapi, terapi hizmeti için ofise gidemediğiniz durumlarda terapi seansınızın online olarak yapılmasıdır. Dünyanın neresinde olursanız olun terapi hizmetine ulaşabilmenizdir. Yeni bir hizmet olmasına rağmen hızla gelişen bir terapi alanıdır.

İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde ve istediğiniz şehirden terapiye ulaşma kolaylığı sağlayan bir sistemdir. Psikiyatrist, Psikolog, Psikolojik Danışman gibi farklı uzmanlardan online olarak terapi hizmeti almak mümkündür

Online Terapi Nasıl Yaplır?

Yüz yüze terapilerdeki sisteme benzer bir sistem söz konusudur. Ön görüşme sonrasında randevu tarihi belirlenip, tercih ettiğiniz yöntemle (telefonla veya görüntülü vb) görüşme yapılır.

Yüz yüze terapilerde terapist sessizliği ve gizliliği sağlarken, online terapide danışanın da sorumlulukları vardır: Kendi açısından çevresinde kimsenin olmaması, konuşmasının çevrede duyulmayacak şekilde bir ortam hazırlaması, seansa kısa bir süre kala gerekli donanımlarını hazır tutması gibi.

Online Terapi Kimler İçin Uygundur?

  • Zaman kısıtlaması olanlar
  • Evden veya işten ayrılamayanlar
  • Fiziksel kısıtlamaları olanlar
  • Uzakta yaşayan, farklı bir şehirdeki uzmandan destek almak isteyen veya yurt dışında yaşayan ve kendi dilinde terapi almak isteyenler için uygun bir terapi yöntemidir.

Meral ÖZTÜRK GÜNEL

Uzman Psikolojik Danışman

Ergen, Birey ve Çift Terapisti

Telefon: 0533 216 72 68 – 0322 458 38 33

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir